Συνεχή Ροή Ειδήσεων από το νησί

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2010

Πετάει ο ΝΕΟΛ..

ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΑΠΟ   kefaloniagate.gr..
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΝΕΟΛ στο Αίγιο επί του τοπικού Ήφαιστου με 68-63. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 17-13 υπέρ των γηπεδούχων. Το ημίχρονο έληξε στον ίδιο ρυθμό με τον Ήφαιστο να προηγείται 32-25. Οι Ληξουριώτες αντεπιτέθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο και μείωσαν την διαφορά στους 3 πόντους (47-44). Ο ΝΕΟΛ κατάφερε να στείλει το ματς στην παράταση με καλάθι του Αντωνάτου στην εκπνοή (58-58). Στο πεντάλεπτο της παράτασης ο ΝΕΟΛ με ανεβασμένη την ψυχολογία κατάφερε να φτάσει στην μεγάλη νίκη με 68-63. Κορυφαίος ο Αντωνάτος με 22 πόντους.
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΑΙΓΙΟΥ: (Δούσκας), Διαμαντής 20, Γεργεριτάκης 4, Δούβος 19, Παπαδόπουλος Β. 11, Παπαδόπουλος Σπ. 5, Ιατρόπουλος 2, Κωστόπουλος 2.
Ν.Ε.Ο.Λ: (Μάρκος Τζουγανάτος), Αραβαντινός Λ. 3, Αραβαντινός Θ. 8, Κουνάδης 12, Κανουτάς 3, Συνοδινός 2, Παναγιώτου 16, Πρεντάνος 2, Αντωνάτος 22.