Συνεχή Ροή Ειδήσεων από το νησί

Κυριακή 23 Ιανουαρίου 2011

ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΓΙΑ ΤΙΣ ΟΜΑΔΑΡΕΣ ΤΩΝ ΠΡΟΝΝΩΝ

ΣΤΑΒΕΡΗΣ ΚΑΙ ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΠΛΕΙ ΟΦ

Το μεσημέρι στα Τζανατα ο Ηρακλής φιλοξένησε  την Ερυσσο όπου και νίκησε εύκολα με (5-1)
Στο πρώτο μέρος και πριν καλά- καλά συμπληρωθούν τα πρώτα δέκα λεπτά ο Ηρακλής προηγείτο με (3-0) με τον Σταβερη να κανει χατ τρικ 7`. 8` και στο 10` με πέναλτι . Η Ερυσσος αντέδρασε και στο 32`με τον Χρυσαφη μείωσε (3-1).
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ηρακλή σκόραρε άλλες δυο φορές με τους Σταβερη στο 47` και Νικολετατο στο70` με το τελικό σκορ να είναι (5-1) . Να σημειώσουμε ότι ο Διαιτητής διέκοψε  στο 50`το παιχνίδι λόγω  ισχυρής  βροχόπτωσης για δέκα λεπτά .

ΤΟΥΣ ΔΑΓΚΩΣΕ ΤΟ ΛΙΟΝΤΑΡΙ

Το πρωί στην Ιθάκη η ομάδα τον Προννων απέδρασε με τεράστιο διπλό κερδίζοντας την Προοδο με (0-1). Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης επέτυχε στο 50` ο Καμπιτσης . Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα των Προννων εδραιώθηκε στην τρίτη θέση ,ενώ από την μεριά της Προοδου τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετά .