Συνεχή Ροή Ειδήσεων από το νησί

Τρίτη 28 Απριλίου 2015

ΝΕΟΛ- ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 73-54

Στο δεύτερο παιχνίδι των μπαράζ κέρδισε , ο ΝΕΟΛ με σκορ 73-54.
Η ομάδα του Ποσειδώνα ήταν ιδιαίτερα άστοχη επιθετικά στα τρία πρώτα δεκάλεπτα, ενώ βελτιώθηκε κάπως στο τέταρτο δεκάλεπτο όπου η ομάδα μας χαλάρωσε την αμυντική της προσπάθεια.
Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος μόνο στα πρώτα 6 λεπτά του αγώνα, όταν και προηγούμασταν με 13-10. Στη συνέχεια, τρέξαμε ένα σερί 8-1 και το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 21-11 υπέρ μας. Το σκηνικό συνεχίστηκε και στα δύο επόμενα δεκάλεπτα, με τη διαφορά να αυξάνεται συνεχώς, παρά τις πολλές αλλαγές που έκανε ο προπονητής μας.
Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι παίκτες του Ποσειδώνα προσπάθησαν πολύ για να μειώσουν λίγο τη διαφορά που σε κάποια φάση είχε φτάσει τους 32 πόντους και τα κατάφεραν.

Οι παίκτες μας δημιούργησαν αρκετές καλές φάσεις παίζοντας απέναντι σε οργανωμένη άμυνα .
Τέλος, να θυμίσουμε ότι στον πρώτο αγώνα για τα μπαράζ, ο ΝΕΟΛ κέρδισε εκτός έδρας την ΕΦΑ Αιγίου με 80-39.
Τα δεκάλεπτα: 21-11, 26-13, 17-12, 9-18.
ΝΕΟΛ (Μάρκος Τζουγανάτος):   Αντωνάτος Γ. 2,   Μπακούρος 6 (2τρ),   Συνοδινός Π. 9 (1 τρ) , Βολτέρας Χ. 2, Παγώνης 6 (1τρ), Συνοδινός Χ. 23 (4 τρ), Αλεξόπουλος 10, Πυλαρινός 3 (1τρ), Μουδήλος, Μπελίτσης 10, Πρεντάνος 2, Αραβαντινός Χ.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Στούμπανος Κ.) : Στούμπανος Θ. 5,   Παπαδόπουλος, Λαγοπάτης 13, Τυροπάνης, Μανωλόπουλος 7, Κατσιγιάννης 15, Κανελλόπουλος 8 (2 τρ) Βούλγαρης 5 (1), Μπιλιάνης, Γκότσης 1.
Την ερχόμενη Κυριακή 3/5 στις 13:00 , παίζουμε στο Ληξούρι το τρίτο παιγνίδι της σειράς με τη Νίκη Προαστίου .