Τρίτη 21 Δεκεμβρίου 2010

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΜΕ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΚΕΦ. ΜΠΛΟΚ ΤΩΝ ΣΠΟΡ

ΗΤΤΕΣ    ΣΕ  ΜΠΑΣΚΕΤ.

A2 EΣΚΑ-Η:ΕΧΑΣΕ Ο ΝΕΟΛ

Eχασε στην Πάτρα ο Ν.Ε.Ο.Λ.,  στα πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑ-Η,  από τον Προφήτη Ηλία με 48-46, με ένα καλάθι που δέχθηκε  3 δεύτερα πριν το φινάλε της αναμέτρησης.

Ήττα για τον Α.Σ.Κ. στην Πάτρα από τη Δύμη:ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Την ήττα από τη Δύμη με 53-47 γνώρισε στην Πάτρα ο Αθλητικός Σύλλογος Κεφαλονιά στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑ-Η.
Η εμφάνιση της ομάδας μας ήταν σαφώς καλύτερη από αυτήν της πρεμιέρας, ωστόσο παρά τη μεγάλη προσπάθεια των παικτών μας το θετικό αποτέλεσμα δεν ήρθε.
Ο Α.Σ.Κ. έχοντας περιορίσει επιθετικά την ομάδα της Πάτρας πήρε προβάδισμα με 26-21 στο ημίχρονο της αναμέτρησης δείχνοντας ένα πολύ καλό πρόσωπο. Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Δύμη πέτυχε ένα σερί 9-0, πήρε προβάδισμα με 30-26 και από εκεί και πέρα ο Α.Σ.Κ. άρχισε να κυνηγάει στο σκορ, χωρίς τελικά να καταφέρει να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση.
Οι Συγγούρης, Κουρής και Γεμενετζής ξεχώρισαν, καθώς τελείωσαν τον αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων, ενώ πολύ καλή μέχρι την αποβολή του με 5 φάουλ ήταν και η απόδοση του Νίκου Κουγιανού.

ΚΑΙ  ΛΙΓΑ  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ  ΝΕΑ.

Ορισμός εξ αναβολής αγώνος :ΠΑΟ ΟΔΥΣΣΕΥΣ - ΑΠΣ ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ

Πυλαριακος
Oδυσσεας
  Η Ε.Ε.Π. και Κ.Ε. της Ένωσής μας ομόφωνα αποφάσισε όπως ο μεταξύ σας μη διεξαχθείς αγώνας Πρωταθλήματος Β’ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ μεταξύ των σωματείων ΠΑΟ ΟΔΥΣΣΕΥΣ - ΑΠΣ ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΣ να διεξαχθεί την Πέμπτη 23/12/2010 και ώρα 11:30’ στο ΔΗΜ. ΣΤΑΥΡΟΥ ΙΘΑΚΗΣ Διαβάστε περισσότερα...